Mapa Česka Jednorázové akce Stálé expozice Pohledy s hrady a zámky Panofotky Diskuzní fórum Naše služby Přidat objekt English version
Hrady, zámky a jiné památky Muzea a galerie Hotely, penziony a jiné ubytování Restaurace English version

 
 
   
 Naše služby
  Přehled našich služeb včetně ukázek a ceníku naleznete zde.
 
 Pohlednice
 Ze sekce Pohlednice našeho serveru můžete odesílat elektronické pohlednice s tematikou památek, jako např. tuto:
 
Lednice
 
Poslat tuto pohlednici

 
 Reklama
 
 Kontaktujte nás
  Napište nám - jakýkoli svůj názor na náš server.
Oznamte chybu - je-li kdekoli na našich stránkách chyba, budeme velmi rádi, když nám to sdělíte.
Přidejte záznam - do jakékoli z našich sekcí, a to zdarma.
 
 
 
  Výsledky vyhledávání:  
 
  • Pokud přejdete na více informací o nalezeném objektu, získáte podrobné údaje o poloze, otevírací době, vstupném, podrobnější popisy expozicí, pořádaných kulturních akcí, fotografie a informace o možnostech ubytování a stravování.
 
Karlovarsko Plzeňsko Jižní Čechy Ústecko Střední Čechy Praha Liberecko Hradecko Pardubicko Vysočina Jižní Morava Zlínsko Kraj Moravskoslezský Olomoucko Velká mapa s jednotlivými památkami

 

 
<< Předchozí   | 1 2 3  4  5 6 7 8 |   Další >>
 
 
Hrad Mitrov, okres Žďár nad Sázavou
 Zřícenina gotického hradu 1,5 km jihovýchodně od Strážku, založeného na konci 13. století Demetriusem z Bukové. Po celé 15. století udržován, ale v roce 1565 byl již připomínán jako pustý. Z hradu zachovány příkopy, zbytek hranolové věže, část hradeb a základové zdi budov.
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
Hrad Loučky, okres Jihlava
 Zřícenina gotického hradu na zalesněném ostrohu na okraji vsi Dolní Loučky (4,5 km od Tišnova) založeného koncem 13. století pány z Deblína. Od poloviny 14. století náležel pánům z Kunštátu, v husitských válkách zpustl a od roku 1519 náležel tišnovskému klášteru. Z hradu zachován příkop oddělující areál od okolí a příkop mezi hradem a předhradím, na předhradí zbytky hradeb a torzo válcové věže. Celý areál je zalesněný.
toto je negarantovaný záznam ...více informací o tomto objektu ...

 
Nová radnice, Jihlava, okres Jihlava
 Nová Uhersko Hradišťská radnice byla vystavěna v roce 1892 podle architektů Vojtěcha Dvořáka a Karla Welzla. Novorenesanční průčelí zdobí Atlanti od sochaře Antonína Poppa. Zasedací síň je vyzdobena nástěnnými malbami Joži Úprky, které znázorńují založení města Přemyslem Otakarem II. a potvrzení privilegií města Jiřím z Poděbrad. Objekt není běžně přístupný veřejnosti.

 
Riedlova vila, Jihlava, okres Jihlava
 Riedlova vila v Desné představuje typ reprezentačního sídla podnikatele spjatého se sklářským průmyslem. V romantické stavbě členitého půdorysu s řadou věžiček, arkýřů, balkonů a teras je nyní umístěno muzeum a výstavní prostory (obrazy, keramika a další) a probíhá zde množství kulturních programů.

 
Loretánská kaple, Jihlava, okres Jihlava
 Rumburskou loretu dal v letech 1704–1709 postavit majitel panství kníže A. F. Lichtenštejn. Je to vzácné umělecké dílo stavitele Jana Lukase Hildebrandta. Křížová chodba kolem Lorety byla postavena za knížete J. V. Lichtenštejna v letech 1743–1749, věž je z roku 1753. Dvanácté zastavení křížové cesty tvoří samostatná kaple zvaná Kalvárie, k níž vedou tzv. svaté schody. Vystupovalo se po nich v kleče. Klášterní kostel řádu kapucínského byl postaven knížetem A. F. Lichtenštejnem v letech 1683–1690.

 
<< Předchozí   | 1 2 3  4  5 6 7 8 |   Další >>
 
 

 

 
Nové hledání

 

 
Poslední aktualizace databáze: 21.04.2008
Provozuje Taprimex Group, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena © 2000-2015
 
hosting zajišťuje: www.KvalitniHosting.cz